OBJEDNAT ONLINE | 468 006 800 (7:00 – 15:30)

Terapie McKenzie metodou (MDT)

Pokud mají Vaše obtíže původ v pohybovém aparátu, můžeme vám pomoci najít řešení.

Objednejte se na terapii

Systém mechanické diagnostiky a terapie, který je velice účinný v terapii vertebrogenních poruch včetně vyzařování bolesti do končetiny. Používá se i v léčbě poruch periferních kloubů. Velký důraz je kladen na edukaci a autoterapii pacienta. Zakládá se na aktivní pohybové léčbě a korekci pohybových návyků. K úpravě pohybových stereotypů a léčbě se využívají McKenzie pomůcky. Tento přístup posiluje samoléčebné schopnosti pacienta.

Přehled některých obtíží, které metodou McKenzie MDT zlepšíme nebo úplně odstraníme

  • bolesti páteře krční, hrudní, bederní
  • bolesti vyzařující do horních nebo dolních končetin, včetně brnění a poruch citlivosti
  • bolesti kloubů končetin
  • omezení hybnosti páteře a kloubů končetin

Co vás bolí? Máte nějaké pohybové omezení?

Vyberte část těla, která vás zajímá

Rameno

Hrudní páteř

Kotník

Koleno

Kyčel

Zápěstí

Loket

Krční páteř

Bederní páteř

Koleno zezadu

Kotník zezadu

Kyčel

Klienti pojišťoven

  • K terapii přijímáme pacienty s FT poukazy na ošetření od odborného lékaře
  • Poukazy je třeba uplatnit do 7 pracovních dnů od vystavení
  • Objednáváme nejraději elektronicky. Vyfoťte poukaz FT mobilem a pošlete jej na e-mail recepce@fyziocentrum.cz nebo přes jednoduchý formulář na stránce Objednávka fyzioterapie / rehabilitace. Poté se s vámi telefonicky spojíme a dohodneme termíny. 
  • Nezapomeňte s sebou přinést FT poukaz na ošetření, případně zdravotní dokumentaci vztahující se k vašemu problému a popis zobrazovacího vyšetření (RTG, MR, CT)
  • Pokud zatím poukaz od odborného lékaře nemáte, objednejte se na vyšetření k našemu rehabilitačnímu lékaři

V rámci našeho zdravotnického zařízení ordinují MUDr. Alena Kosinková a MUDr. Eva Ježková. Objednejte se na vyšetření na čísle 468 006 800.

Ceny pro samoplátce

jednorázová fyzioterapie 30 minut500 Kč
vstupní terapie1000 Kč

Počet návštěv si zvolíte individuálně po konzultaci s vaším fyzioterapeutem. Při akutních obtížích vám může stačit jedna až dvě návštěvy. Pokud máte obtíže dlouhodobě, je vhodné počet návštěv zvolit dle závažnosti obtíží.

Prohlédněte si kompletní ceník.

Potřebujete akutní pomoc? Snažíme se zajistit vám ošetření v den, kdy se nám ozvete. Pokud máme kapacitu naplněnou, ošetříme vás následující den.

V terapii postupujeme dle platného poukazu na ošetření od lékaře a dle kineziologického vyšetření.

“Velkou výhodou této metody je velmi přesná diagnostika a terapie, do které je aktivně zapojen sám pacient, který pochopí příčinu svých obtíží. Léčba vychází ze subjektivních a objektivních příznaků. Pokud je terapie včetně korekce správně nastavená, dochází ihned po terapii ke snížení bolesti, zvětšení rozsahu pohybu nebo přesunu příznaků blíže k páteři a tím i k urychlení procesu uzdravení bez operací i bez cílených vyšetření jako je magnetická rezonance.”

Ilona Baťová
vedoucí fyzioterapeut

Po ochrnutí způsobeném výhřezem ploténky a následné operaci jsem měl stálé bolesti a další problémy s tím způsobené. Lázně ani rehabilitace nepomohly a stav byl po nich ještě horší. Potom se mi podařilo dostat se sem a velice mě překvapil přístup. V podstatě poprvé se někdo zajímal o to, co mi vlastně je a jak mi pomoci. Pokud hledáte rehabilitaci, kde najdou příčinu, a naučí vás, jak si sám pomoci, je to rehabilitace přesně pro vás.

Roman Čudovský 
recenze z Google

Příjemní a perfektní fyzioterapeuti, pořádají i cvičení, aby záda nebolely a fyzio jogu. Krásné nové středisko, bezbarierový přístup. Velice si procedury chválím a doporučuji středisko každému. Za mne mají jedničku s hvězdičkou.

Jana Landsmanová
recenze z Google

S Radkem Baťou jsem jako aktivní sportovec začal spolupracovat již více než před 10 lety. Posun, který za tu dobu učinil, je úžasný. Z malé ordinace dokázali společně s manželkou vybudovat nádhernou fyzio kliniku s výbornými možnostmi na "servis" tělesných schránek. Mně a mé rodině nespočetněkrát pomohli, ať už při řešení náhlých (blokace) či dlouhodobých pohybových problémů, anebo v rozvoji směrem k vyšším sportovním výkonům (dechová cvičení, dlouhodobé zlepšování pohybových vlastností).

Zdeněk Havran 
recenze z Google

Perfektní individuální přístup po operaci menisku. Tříměsíční péče po všech stránkách neměla chybu. Výborná organizace a sympatický tým fyzioterapeutů.

Ondřej Volšík 
recenze z Google

Při trailovém běhu jsem si silně podvrtnul kotník, následoval skoro týden o berlích, během kterého jsem už ale začal rehabilitovat podle doporučení pana Bati. Následující týdny jsem kotník pod vedením obou manželů Baťových cvičil a posiloval a jsem jim vděčný, že jsem za necelé 4 týdny byl s to vyrazit na VHT dovolenou do Alp. S Baťovými jsme už dříve já i moje rodina řešili pohybové problémy a dysbalance, vždy k plné spokojenosti. Příjemné jednání, vysvětlení příčin problému a způsobu řešení, dobré výsledky. Pěkné moderní prostředí nového fyziocentra v Nerudovce. Doporučuji.

Pavel Trebichavský 
recenze z Google

Dvakrát jsem využil služeb fyziocentra. Artroskopie kolene a akutní problémy se zády. V obou případech jsem se rychle zotavil a vrátil do normálu. Lidský, profesionální přístup.

Marek Urban 
recenze z Google

Chcete vědět více o metodě McKenzie?

Kontaktujte nás