Terapie dle Vojty

Zaměřujeme se terapii dětí kojeneckého a batolecího věku s indikací od dětského neurologa s náročnějšími diagnózami např. paréza brachiálního plexu, CKP III-IV stupně, DMO.

Co je Vojtova metoda? S čím může pomoci?

  • Terapie je založená na reflexní lokomoci. Pomocí stimulace v aktivačních zónách na těle v přesně definovaných polohách se aktivují svalové řetězce, které klient spontánně nedokáže zapojit. Jsou tedy nezávisle na jeho vůli a projevují se svalovou souhrou jako koordinované pohyby trupu a končetin.
  • Tyto svalové souhry jsou součástí přirozeně zdravé hybnosti.

Indikace k terapii dle Vojty

  • poruchy hybnosti kojeneckého a batolecího věku
  • neurologické diagnózy dětí

Co vás bolí? Máte nějaké pohybové omezení?

Vyberte část těla, která vás zajímá

Rameno

Hrudní páteř

Kotník

Koleno

Kyčel

Zápěstí

Loket

Krční páteř

Bederní páteř

Koleno zezadu

Kotník zezadu

Kyčel

Objednejte se k rehabilitačnímu lékaři

Pro objednání k lékaři potřebujete kartičku pojišťovny.

Cílem vyšetření je identifikace příčiny vašich obtíží a stanovení léčby.

Máte poukaz na rehabilitaci, fyzioterapii? Objednejte se

Postarají se o vás naši zkušení fyzioterapeuti.

Moderní bezbariérové prostředí.

Služby poskytujeme klientům všech zdravotních pojišťoven. Žádné registrační poplatky.

Systematickou a hlavně včasnou terapií lze významně zmírnit nebo zamezit vzniku obtíží v pozdějším věku dítěte.“

Po ochrnutí způsobeném výhřezem ploténky a následné operaci jsem měl stálé bolesti a další problémy s tím způsobené. Lázně ani rehabilitace nepomohly a stav byl po nich ještě horší. Potom se mi podařilo dostat se sem a velice mě překvapil přístup. V podstatě poprvé se někdo zajímal o to, co mi vlastně je a jak mi pomoci. Pokud hledáte rehabilitaci, kde najdou příčinu, a naučí vás, jak si sám pomoci, je to rehabilitace přesně pro vás.

Roman Čudovský
recenze z Google

Příjemní a perfektní fyzioterapeuti, pořádají i cvičení, aby záda nebolely a fyzio jogu. Krásné nové středisko, bezbarierový přístup. Velice si procedury chválím a doporučuji středisko každému. Za mne mají jedničku s hvězdičkou.

Jana Landsmanová
recenze z Google

Mně a mé rodině v Nerudovce nespočetněkrát pomohli, ať už při řešení náhlých (blokace) či dlouhodobých pohybových problémů, anebo v rozvoji směrem k vyšším sportovním výkonům (dechová cvičení, dlouhodobé zlepšování pohybových vlastností).

Zdeněk Havran
recenze z Google

Perfektní individuální přístup po operaci menisku. Tříměsíční péče po všech stránkách neměla chybu. Výborná organizace a sympatický tým fyzioterapeutů.

Ondřej Volšík
recenze z Google

Při trailovém běhu jsem si silně podvrtnul kotník, následoval skoro týden o berlích, během kterého jsem už ale začal rehabilitovat. Následující týdny jsem kotník cvičil a posiloval a jsem vděčný, že jsem za necelé 4 týdny byl s to vyrazit na VHT dovolenou do Alp. Ve Fyziocentru jsme už dříve já i moje rodina řešili pohybové problémy a dysbalance, vždy k plné spokojenosti. Příjemné jednání, vysvětlení příčin problému a způsobu řešení, dobré výsledky. Pěkné moderní prostředí nového fyziocentra v Nerudovce. Doporučuji.

Pavel Trebichavský
recenze z Google

Dvakrát jsem využil služeb fyziocentra. Artroskopie kolene a akutní problémy se zády. V obou případech jsem se rychle zotavil a vrátil do normálu. Lidský, profesionální přístup.

Marek Urban
recenze z Google