Elektroterapie – dostupné ihned i bez objednání

Elektroléčba je teď dostupná ihned a bez objednání. S sebou si přineste poukaz od lékaře – stačí i poukaz od obvodního lékaře.

Kromě elektroterapie můžete využít také další typy fyzikální terapie – magnetoterapii a sonoterapii.

Elektroterapie (často také elektroléčba) využívá různé druhy elektrických proudů, působí zejména proti bolesti (má analgetický efekt), zvýšenému napětí svalů (myorelaxační efekt), zvyšuje prokrvení tkání a tkáňový metabolismus, má vliv na zmenšení otoků.

Typ elektroléčebné procedury se volí podle převažujícího typu onemocnění, využívá různých forem elektrického proudu – stejnosměrného proudu, střídavých proudů, nízké nebo střední frekvence či vysokofrekvenčního proudu s různě tvarovanými impulzy.

 

Nejpoužívanější typy proudů

  • DD proudy (Diadynamic) – účinek těchto proudů je dán především intenzitou a druhem DD proudu – analgetický nebo dráždivý. Doba aplikace je většinou velmi krátká (3 – 5 minut), procedura nesmí v žádném případě pálit. Hlavním účinkem je prokrvení a zmenšení bolestí pohybového aparátu, dále zlepšení svalového tonu, rozšíření cév. Doporučují se na bolesti a onemocnění páteře, artrózy, poúrazové stavy, otoky a poruchy prokrvení.
  • Träbertovy proudy – je to klasický analgetický proud (odstraňuje bolest). Träbertovy proudy střídají impuls v různých časových intervalech. Toto střídání také při aplikaci cítíme. Využívá se hlavně u poúrazových stavů, ortopedických poruch a jakékoliv bolesti pohybového aparátu (páteře, kloubů, hlavy…). Trvá 10 – 15 minut.
  • Tenzní proudy – transkutánní elektrická nervová stimulace (TENS) se využívá k léčbě nejrůznějších bolestivých stavů jako jsou bolesti páteře, kloubů a šlach, bolesti hlavy, poúrazové bolesti pohybového ústrojí, fantomové bolesti (bolesti po amputaci končetiny). Je-li bolest nejasné etiologie, TENS je absolutní kontraindikací.
  • Interferenční proud (INTERDYN) – jeho využití je hlavně u chronických stavů. Výsledný efekt terapie závisí na intenzitě a frekvenci proudů. Délka aplikace je 5 – 15 minut. Účinek je zde analgetický, myorelaxační a výrazně prokrvující.

Co vás bolí? Máte nějaké pohybové omezení?

Vyberte část těla, která vás zajímá

Rameno

Hrudní páteř

Kotník

Koleno

Kyčel

Zápěstí

Loket

Krční páteř

Bederní páteř

Koleno zezadu

Kotník zezadu

Kyčel

Objednejte se k rehabilitačnímu lékaři

Pro vyšetření lékařem nepotřebujete žádné doporučení, pouze kartičku pojišťovny. Rychlé objednání.

Cílem vyšetření je identifikace příčiny vašich obtíží a stanovení léčby.

Máte FT poukaz? Objednejte se na fyzioterapii

Postarají se o vás naši zkušení fyzioterapeuti. Potřebujete FT poukaz a kartičku pojišťovny.

Moderní bezbariérové prostředí.

Služby poskytujeme klientům všech zdravotních pojišťoven. Žádné registrační poplatky.

Po ochrnutí způsobeném výhřezem ploténky a následné operaci jsem měl stálé bolesti a další problémy s tím způsobené. Lázně ani rehabilitace nepomohly a stav byl po nich ještě horší. Potom se mi podařilo dostat se sem a velice mě překvapil přístup. V podstatě poprvé se někdo zajímal o to, co mi vlastně je a jak mi pomoci. Pokud hledáte rehabilitaci, kde najdou příčinu, a naučí vás, jak si sám pomoci, je to rehabilitace přesně pro vás.

Roman Čudovský
recenze z Google

Příjemní a perfektní fyzioterapeuti, pořádají i cvičení, aby záda nebolely a fyzio jogu. Krásné nové středisko, bezbarierový přístup. Velice si procedury chválím a doporučuji středisko každému. Za mne mají jedničku s hvězdičkou.

Jana Landsmanová
recenze z Google

Mně a mé rodině v Nerudovce nespočetněkrát pomohli, ať už při řešení náhlých (blokace) či dlouhodobých pohybových problémů, anebo v rozvoji směrem k vyšším sportovním výkonům (dechová cvičení, dlouhodobé zlepšování pohybových vlastností).

Zdeněk Havran
recenze z Google

Perfektní individuální přístup po operaci menisku. Tříměsíční péče po všech stránkách neměla chybu. Výborná organizace a sympatický tým fyzioterapeutů.

Ondřej Volšík
recenze z Google

Při trailovém běhu jsem si silně podvrtnul kotník, následoval skoro týden o berlích, během kterého jsem už ale začal rehabilitovat. Následující týdny jsem kotník cvičil a posiloval a jsem vděčný, že jsem za necelé 4 týdny byl s to vyrazit na VHT dovolenou do Alp. Ve Fyziocentru jsme už dříve já i moje rodina řešili pohybové problémy a dysbalance, vždy k plné spokojenosti. Příjemné jednání, vysvětlení příčin problému a způsobu řešení, dobré výsledky. Pěkné moderní prostředí nového fyziocentra v Nerudovce. Doporučuji.

Pavel Trebichavský
recenze z Google

Dvakrát jsem využil služeb fyziocentra. Artroskopie kolene a akutní problémy se zády. V obou případech jsem se rychle zotavil a vrátil do normálu. Lidský, profesionální přístup.

Marek Urban
recenze z Google