OBJEDNAT ONLINE | 468 006 800 (7:00 – 15:30)

Elektroterapie – dostupné ihned i bez objednání

Pokud mají Vaše obtíže původ v pohybovém aparátu, můžeme vám pomoci najít řešení.

Objednejte se na terapii

Elektroléčba je teď v Pardubicích dostupná ihned a bez objednání. S sebou si přineste poukaz od lékaře – stačí i poukaz od obvodního lékaře.

Kromě elektroterapie můžete využít také další typy fyzikální terapie – magnetoterapii a sonoterapii.

Elektroterapie (často také elektroléčba) využívá různé druhy elektrických proudů, působí zejména proti bolesti (má analgetický efekt), zvýšenému napětí svalů (myorelaxační efekt), zvyšuje prokrvení tkání a tkáňový metabolismus, má vliv na zmenšení otoků.

Typ elektroléčebné procedury se volí podle převažujícího typu onemocnění, využívá různých forem elektrického proudu – stejnosměrného proudu, střídavých proudů, nízké nebo střední frekvence či vysokofrekvenčního proudu s různě tvarovanými impulzy.

 

Nejpoužívanější typy proudů

  • DD proudy (Diadynamic) – účinek těchto proudů je dán především intenzitou a druhem DD proudu – analgetický nebo dráždivý. Doba aplikace je většinou velmi krátká (3 – 5 minut), procedura nesmí v žádném případě pálit. Hlavním účinkem je prokrvení a zmenšení bolestí pohybového aparátu, dále zlepšení svalového tonu, rozšíření cév. Doporučují se na bolesti a onemocnění páteře, artrózy, poúrazové stavy, otoky a poruchy prokrvení.
  • Träbertovy proudy – je to klasický analgetický proud (odstraňuje bolest). Träbertovy proudy střídají impuls v různých časových intervalech. Toto střídání také při aplikaci cítíme. Využívá se hlavně u poúrazových stavů, ortopedických poruch a jakékoliv bolesti pohybového aparátu (páteře, kloubů, hlavy…). Trvá 10 – 15 minut.
  • Tenzní proudy – transkutánní elektrická nervová stimulace (TENS) se využívá k léčbě nejrůznějších bolestivých stavů jako jsou bolesti páteře, kloubů a šlach, bolesti hlavy, poúrazové bolesti pohybového ústrojí, fantomové bolesti (bolesti po amputaci končetiny). Je-li bolest nejasné etiologie, TENS je absolutní kontraindikací.
  • Interferenční proud (INTERDYN) – jeho využití je hlavně u chronických stavů. Výsledný efekt terapie závisí na intenzitě a frekvenci proudů. Délka aplikace je 5 – 15 minut. Účinek je zde analgetický, myorelaxační a výrazně prokrvující.

Co vás bolí? Máte nějaké pohybové omezení?

Vyberte část těla, která vás zajímá

Rameno

Hrudní páteř

Kotník

Koleno

Kyčel

Zápěstí

Loket

Krční páteř

Bederní páteř

Koleno zezadu

Kotník zezadu

Kyčel

K fyzikální terapii přijímáme pacienty s FT poukazy na ošetření od obvodního nebo odborného lékaře

  • Poukazy je třeba uplatnit do 7 pracovních dnů od vystavení
  • Poskytujeme fyzikální terapii také nezletilým klientům – dle zákona o zdravotnických službách je terapie dětí poskytována pouze za
    přítomnosti rodiče
  • Jsme smluvním partnerem těchto zdravotních pojišťoven: Všeobecná zdravotní pojišťovna – 111, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra – 211, Vojenská zdravotní pojišťovna – 201, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna – 205, Oborová zdravotní pojišťovna – 207, Zaměstnanecká pojišťovna Škoda – 209, Zdravotní pojišťovna Revírní bratrská pokladny – 213

Po ochrnutí způsobeném výhřezem ploténky a následné operaci jsem měl stálé bolesti a další problémy s tím způsobené. Lázně ani rehabilitace nepomohly a stav byl po nich ještě horší. Potom se mi podařilo dostat se sem a velice mě překvapil přístup. V podstatě poprvé se někdo zajímal o to, co mi vlastně je a jak mi pomoci. Pokud hledáte rehabilitaci, kde najdou příčinu, a naučí vás, jak si sám pomoci, je to rehabilitace přesně pro vás.

Roman Čudovský 
recenze z Google

Příjemní a perfektní fyzioterapeuti, pořádají i cvičení, aby záda nebolely a fyzio jogu. Krásné nové středisko, bezbarierový přístup. Velice si procedury chválím a doporučuji středisko každému. Za mne mají jedničku s hvězdičkou.

Jana Landsmanová
recenze z Google

S Radkem Baťou jsem jako aktivní sportovec začal spolupracovat již více než před 10 lety. Posun, který za tu dobu učinil, je úžasný. Z malé ordinace dokázali společně s manželkou vybudovat nádhernou fyzio kliniku s výbornými možnostmi na "servis" tělesných schránek. Mně a mé rodině nespočetněkrát pomohli, ať už při řešení náhlých (blokace) či dlouhodobých pohybových problémů, anebo v rozvoji směrem k vyšším sportovním výkonům (dechová cvičení, dlouhodobé zlepšování pohybových vlastností).

Zdeněk Havran 
recenze z Google

Perfektní individuální přístup po operaci menisku. Tříměsíční péče po všech stránkách neměla chybu. Výborná organizace a sympatický tým fyzioterapeutů.

Ondřej Volšík 
recenze z Google

Při trailovém běhu jsem si silně podvrtnul kotník, následoval skoro týden o berlích, během kterého jsem už ale začal rehabilitovat podle doporučení pana Bati. Následující týdny jsem kotník pod vedením obou manželů Baťových cvičil a posiloval a jsem jim vděčný, že jsem za necelé 4 týdny byl s to vyrazit na VHT dovolenou do Alp. S Baťovými jsme už dříve já i moje rodina řešili pohybové problémy a dysbalance, vždy k plné spokojenosti. Příjemné jednání, vysvětlení příčin problému a způsobu řešení, dobré výsledky. Pěkné moderní prostředí nového fyziocentra v Nerudovce. Doporučuji.

Pavel Trebichavský 
recenze z Google

Dvakrát jsem využil služeb fyziocentra. Artroskopie kolene a akutní problémy se zády. V obou případech jsem se rychle zotavil a vrátil do normálu. Lidský, profesionální přístup.

Marek Urban 
recenze z Google

Máte zájem o elektroterapii?

Kontaktujte nás