Fyzioterapie dětí. Od miminek po adolescenty

Fyzioterapie dětí představuje nejzásadnější část oboru rehabilitace. Podpora zdravého vývoje lidského těla je stěžejní pro jeho další růst a správnou funkci po celý život. Fyziocentrum se zaměřuje na kompletní spektrum dětských pacientů = léčíme dětské pacienty od miminek až po adolescenty. Obsahem terapie je konzultace a vyšetření pohybového aparátu, stanovení léčebného procesu včetně korekce pohybového stereotypu a edukace adekvátního cvičení.

Mezi nejčastějšími diagnózami, kterými se naši dětští terapeuti zabývají, patří

  • vrozené vývojové vady
  • metabolické poruchy
  • neurologické diagnózy
  • vadné držení těla
  • respirační problematika
  • skolióza
  • neadekvátní psychomotorický vývoj
  • predilekce a asymetrické držení
  • problematika plochonozí

Mezi námi využívané koncepty patří: Dynamická neuromuskulární stabilizace dle Koláře, Bobath koncept, Vojtova metoda reflexní lokomoce, Akrální koaktivační terapie, Bazální programy a podprogramy dle Čápové (BPP).

Vyšetření chodidel nepodceňujeme a provádíme ho na podoskopu.

Máte poukaz na rehabilitaci?

Postarají se o vás naši zkušení fyzioterapeuti. Péči hradí zdravotní pojišťovna.

Služby poskytujeme klientům všech zdravotních pojišťoven. Žádné registrační poplatky.

Rehabilitační lékař

Pro objednání k lékaři potřebujete kartičku pojišťovny.

Cílem vyšetření je identifikace příčiny vašich obtíží a stanovení léčby.

Po ochrnutí způsobeném výhřezem ploténky a následné operaci jsem měl stálé bolesti a další problémy s tím způsobené. Lázně ani rehabilitace nepomohly a stav byl po nich ještě horší. Potom se mi podařilo dostat se sem a velice mě překvapil přístup. V podstatě poprvé se někdo zajímal o to, co mi vlastně je a jak mi pomoci. Pokud hledáte rehabilitaci, kde najdou příčinu, a naučí vás, jak si sám pomoci, je to rehabilitace přesně pro vás.

Roman Čudovský
recenze z Google

Příjemní a perfektní fyzioterapeuti, pořádají i cvičení, aby záda nebolely a fyzio jogu. Krásné nové středisko, bezbarierový přístup. Velice si procedury chválím a doporučuji středisko každému. Za mne mají jedničku s hvězdičkou.

Jana Landsmanová
recenze z Google

Mně a mé rodině v Nerudovce nespočetněkrát pomohli, ať už při řešení náhlých (blokace) či dlouhodobých pohybových problémů, anebo v rozvoji směrem k vyšším sportovním výkonům (dechová cvičení, dlouhodobé zlepšování pohybových vlastností).

Zdeněk Havran
recenze z Google

Perfektní individuální přístup po operaci menisku. Tříměsíční péče po všech stránkách neměla chybu. Výborná organizace a sympatický tým fyzioterapeutů.

Ondřej Volšík
recenze z Google

Při trailovém běhu jsem si silně podvrtnul kotník, následoval skoro týden o berlích, během kterého jsem už ale začal rehabilitovat. Následující týdny jsem kotník cvičil a posiloval a jsem vděčný, že jsem za necelé 4 týdny byl s to vyrazit na VHT dovolenou do Alp. Ve Fyziocentru jsme už dříve já i moje rodina řešili pohybové problémy a dysbalance, vždy k plné spokojenosti. Příjemné jednání, vysvětlení příčin problému a způsobu řešení, dobré výsledky. Pěkné moderní prostředí nového fyziocentra v Nerudovce. Doporučuji.

Pavel Trebichavský
recenze z Google

Dvakrát jsem využil služeb fyziocentra. Artroskopie kolene a akutní problémy se zády. V obou případech jsem se rychle zotavil a vrátil do normálu. Lidský, profesionální přístup.

Marek Urban
recenze z Google