OBJEDNAT ONLINE | 468 006 800 (7:00 – 15:30)

Senzomotorická stimulace

Pokud mají Vaše obtíže původ v pohybovém aparátu, můžeme vám pomoci najít řešení.

Objednejte se na terapii

Sensomotorika je soubor procesů spojující smyslovou a motorickou oblast.  

Smyslové (senzorické) a pohybové (motorické) orgány pracují ve vzájemné koordinaci. Motorická složka zajišťuje pohyb, senzorická složka pohybu (oči, uši, receptory svalů a šlach, kloubů, kůže aj.) jí dodává potřebné informace k provedení pohybu v odpovídající kvalitě. Veškeré informace z receptorů jsou vyhodnocovány v centrálním nervovém systému.

Přehled některých obtíží, které senzomotorickou stimulací zlepšíme nebo úplně odstraníme

 • onemocnění pohybového systému
 • neurologická onemocnění
 • ortopedické diagnózy
 • stavy po úrazech
 • kloubní nestabilita
 • skolióza
 • vadné držení těla

Senzomotorická stimulace pomáhá aktivovat svalou souhru, která zpevňuje páteř a klouby při jakémkoli pohybu a statické zátěži.

Pokud je stabilizační funkce svalů nedostatečná, dochází k jejich přetěžování a ke vzniku poruchy funkce, bolesti a změně struktury. Tato změna funkcevliv i na dýchání a kontrolu držení těla.

Aby došlo ke správné aktivaci těchto svalových souher, je nutné změnit vzájemné postavení trupu, hlavy a končetin do správného osového nastavení. Optimální aktivace vede ke zlepšení:

 • ekonomiky pohybu, tzn. že pohyb je prováděn v lepší kvalitě s minimálním výdejem úsilí a energie
 • zlepšení obratnosti a pohybových návyků
 • chrání před poškozením kloubů a svalů úrazovým mechanismem (př. podvrtnutí kotníku, kolene,..) nebo brzkým opotřebením kloubů

Získaná zkušenost se stává součástí každodenní činnosti a podílí se na řízení nových kvalit pohybu. Základem je motivace k provedení pohybu.

Co vás bolí? Máte nějaké pohybové omezení?

Vyberte část těla, která vás zajímá

Rameno

Hrudní páteř

Kotník

Koleno

Kyčel

Zápěstí

Loket

Krční páteř

Bederní páteř

Koleno zezadu

Kotník zezadu

Kyčel

Klienti pojišťoven

 • K terapii přijímáme pacienty s FT poukazy na ošetření od odborného lékaře
 • Poukazy je třeba uplatnit do 7 pracovních dnů od vystavení
 • Objednáváme nejraději elektronicky. Vyfoťte poukaz FT mobilem a pošlete jej na e-mail recepce@fyziocentrum.cz nebo přes jednoduchý formulář na stránce Objednávka fyzioterapie / rehabilitace. Poté se s vámi telefonicky spojíme a dohodneme termíny. 
 • Nezapomeňte s sebou přinést FT poukaz na ošetření, případně zdravotní dokumentaci vztahující se k vašemu problému a popis zobrazovacího vyšetření (RTG, MR, CT)
 • Pokud zatím poukaz od odborného lékaře nemáte, objednejte se na vyšetření k našemu rehabilitačnímu lékaři

V rámci našeho zdravotnického zařízení ordinují MUDr. Alena Kosinková a MUDr. Eva Ježková. Objednejte se na vyšetření na čísle 468 006 800.

Ceny pro samoplátce

jednorázová fyzioterapie 30 minut500 Kč
vstupní terapie1000 Kč

Počet návštěv si zvolíte individuálně po konzultaci s vaším fyzioterapeutem. Při akutních obtížích vám může stačit jedna až dvě návštěvy. Pokud máte obtíže dlouhodobě, je vhodné počet návštěv zvolit dle závažnosti obtíží.

Prohlédněte si kompletní ceník.

Potřebujete akutní pomoc? Snažíme se zajistit vám ošetření v den, kdy se nám ozvete. Pokud máme kapacitu naplněnou, ošetříme vás následující den.

V terapii postupujeme dle platného poukazu na ošetření od lékaře a dle kineziologického vyšetření.

Individuální rehabilitace a cvičení

Naučíme vás, jak správně cvičit. Svěřte se do rukou odborníkům. Individuální rehabilitace jsou zaměřené na odstranění bolestí a hlavně jejich příčin. Vytvoříme vám rehabilitační program na míru.

Senzomotorická stimulace je rehabilitací jak pro samoplátcetak na doporučení lékaře (hrazené zdravotní pojišťovnou).

Objednejte se na terapii

“Senzorickou složku využíváme v běžném životě hlavně na získávání informací z okolí. Naopak informace z našeho těla vnímáme minimálně. Vědomé tělo je základem zdravé hybnosti.”

Ilona Baťová
vedoucí fyzioterapeut

Po ochrnutí způsobeném výhřezem ploténky a následné operaci jsem měl stálé bolesti a další problémy s tím způsobené. Lázně ani rehabilitace nepomohly a stav byl po nich ještě horší. Potom se mi podařilo dostat se sem a velice mě překvapil přístup. V podstatě poprvé se někdo zajímal o to, co mi vlastně je a jak mi pomoci. Pokud hledáte rehabilitaci, kde najdou příčinu, a naučí vás, jak si sám pomoci, je to rehabilitace přesně pro vás.

Roman Čudovský 
recenze z Google

Příjemní a perfektní fyzioterapeuti, pořádají i cvičení, aby záda nebolely a fyzio jogu. Krásné nové středisko, bezbarierový přístup. Velice si procedury chválím a doporučuji středisko každému. Za mne mají jedničku s hvězdičkou.

Jana Landsmanová
recenze z Google

S Radkem Baťou jsem jako aktivní sportovec začal spolupracovat již více než před 10 lety. Posun, který za tu dobu učinil, je úžasný. Z malé ordinace dokázali společně s manželkou vybudovat nádhernou fyzio kliniku s výbornými možnostmi na "servis" tělesných schránek. Mně a mé rodině nespočetněkrát pomohli, ať už při řešení náhlých (blokace) či dlouhodobých pohybových problémů, anebo v rozvoji směrem k vyšším sportovním výkonům (dechová cvičení, dlouhodobé zlepšování pohybových vlastností).

Zdeněk Havran 
recenze z Google

Perfektní individuální přístup po operaci menisku. Tříměsíční péče po všech stránkách neměla chybu. Výborná organizace a sympatický tým fyzioterapeutů.

Ondřej Volšík 
recenze z Google

Při trailovém běhu jsem si silně podvrtnul kotník, následoval skoro týden o berlích, během kterého jsem už ale začal rehabilitovat podle doporučení pana Bati. Následující týdny jsem kotník pod vedením obou manželů Baťových cvičil a posiloval a jsem jim vděčný, že jsem za necelé 4 týdny byl s to vyrazit na VHT dovolenou do Alp. S Baťovými jsme už dříve já i moje rodina řešili pohybové problémy a dysbalance, vždy k plné spokojenosti. Příjemné jednání, vysvětlení příčin problému a způsobu řešení, dobré výsledky. Pěkné moderní prostředí nového fyziocentra v Nerudovce. Doporučuji.

Pavel Trebichavský 
recenze z Google

Dvakrát jsem využil služeb fyziocentra. Artroskopie kolene a akutní problémy se zády. V obou případech jsem se rychle zotavil a vrátil do normálu. Lidský, profesionální přístup.

Marek Urban 
recenze z Google

Chcete vědět více o senzomotorické stimulaci?

Kontaktujte nás