Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je speciální hmatová technika zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží. Je velmi příjemná. Provádí se malým tlakem a pomalým tempem, nezpůsobuje žádné bolestivé pocity a nepoužívá se u ní žádný olej či emulze.

Lymfatický systém je zjednodušeně čistička odpadních látek z těla, proto je pro dobré fungování těla vhodné podpořit jeho správnou funkci manuální drenáží a veškeré metabolity, odumřelé buňky a přebytečnou vodu pomoci vyhnat z těla ven.

  • Počet a dávkování je zcela individuální, záleží na indikaci a domluvě.
  • Součástí každé lymfodrenáže je manuální vydrenování mízních uzlin – krčních, podpažních a tříselných.
  • Techniku manuální lymfodrenáže provádí vysokoškolsky vzdělaný fyzioterapeut, který má specializaci v dané problematice.

Kdy podstoupit manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž oceníte, pokud vás trápí

  • otoky
  • problémy s imunitou
  • celulitida
  • žilní obtíže
  • bolesti hlavy a časté migrény
  • pooperační a poúrazové stavy

Pomáhá také odstraňovat chronickou únavu či stres, skvělým „pomocníkem“ je při detoxikaci organismu, zadržování vody v organismu nebo při zvýšeném ukládání tuku.

Ještě před podstoupením manuální lymfodrenáže je potřeba posoudit váš zdravotní stav. Manuální lymfodrenáž nesmíte podstoupit pokud trpíte aktivním onkologickým onemocněním, akutním bakteriálním či virovým onemocněním, dekompenzovou hypertenzí, akutním žilním zánětem, otokem původem od srdce či ledvin, nejasnými bolestmi břicha nebo glaukomem (zeleným zákalem).

Lékař musí posoudit vaši způsobilost k terapii manuální lymfodrenáží také v případě dekompenzovaného srdečního onemocnění, srdeční arytmie, ischemické choroby srdce, astma bronchiale, astma cardiale, chronické bronchitidy, dysfunkce štítné žlázy či výrazné hypotonie.

Cena lymfodrenáže

Cena terapie je 1.500 Kč. Techniku manuální lymfodrenáže poskytujeme pouze jako samoplátcovskou terapii.

Co vás bolí? Máte nějaké pohybové omezení?

Vyberte část těla, která vás zajímá

Rameno

Hrudní páteř

Kotník

Koleno

Kyčel

Zápěstí

Loket

Krční páteř

Bederní páteř

Koleno zezadu

Kotník zezadu

Kyčel

Máte poukaz na rehabilitaci?

Postarají se o vás naši zkušení fyzioterapeuti. Péči hradí zdravotní pojišťovna.

Služby poskytujeme klientům všech zdravotních pojišťoven. Žádné registrační poplatky.

Rehabilitační lékař

Pro objednání k lékaři potřebujete kartičku pojišťovny.

Cílem vyšetření je identifikace příčiny vašich obtíží a stanovení léčby.

Po ochrnutí způsobeném výhřezem ploténky a následné operaci jsem měl stálé bolesti a další problémy s tím způsobené. Lázně ani rehabilitace nepomohly a stav byl po nich ještě horší. Potom se mi podařilo dostat se sem a velice mě překvapil přístup. V podstatě poprvé se někdo zajímal o to, co mi vlastně je a jak mi pomoci. Pokud hledáte rehabilitaci, kde najdou příčinu, a naučí vás, jak si sám pomoci, je to rehabilitace přesně pro vás.

Roman Čudovský
recenze z Google

Příjemní a perfektní fyzioterapeuti, pořádají i cvičení, aby záda nebolely a fyzio jogu. Krásné nové středisko, bezbarierový přístup. Velice si procedury chválím a doporučuji středisko každému. Za mne mají jedničku s hvězdičkou.

Jana Landsmanová
recenze z Google

Mně a mé rodině v Nerudovce nespočetněkrát pomohli, ať už při řešení náhlých (blokace) či dlouhodobých pohybových problémů, anebo v rozvoji směrem k vyšším sportovním výkonům (dechová cvičení, dlouhodobé zlepšování pohybových vlastností).

Zdeněk Havran
recenze z Google

Perfektní individuální přístup po operaci menisku. Tříměsíční péče po všech stránkách neměla chybu. Výborná organizace a sympatický tým fyzioterapeutů.

Ondřej Volšík
recenze z Google

Při trailovém běhu jsem si silně podvrtnul kotník, následoval skoro týden o berlích, během kterého jsem už ale začal rehabilitovat. Následující týdny jsem kotník cvičil a posiloval a jsem vděčný, že jsem za necelé 4 týdny byl s to vyrazit na VHT dovolenou do Alp. Ve Fyziocentru jsme už dříve já i moje rodina řešili pohybové problémy a dysbalance, vždy k plné spokojenosti. Příjemné jednání, vysvětlení příčin problému a způsobu řešení, dobré výsledky. Pěkné moderní prostředí nového fyziocentra v Nerudovce. Doporučuji.

Pavel Trebichavský
recenze z Google

Dvakrát jsem využil služeb fyziocentra. Artroskopie kolene a akutní problémy se zády. V obou případech jsem se rychle zotavil a vrátil do normálu. Lidský, profesionální přístup.

Marek Urban
recenze z Google