Terapie McKenzie metodou (MDT)

Systém mechanické diagnostiky a terapie, který je velice účinný v terapii vertebrogenních  poruch (bolesti zad, v kříži…) včetně vyzařování bolesti do končetiny. Používá se i v léčbě poruch periferních kloubů. Velký důraz je kladen na vzdělání pacienta a jeho aktivním přístupu k terapii.

Zakládá se na aktivní pohybové léčbě a korekci pohybových návyků. K úpravě pohybových stereotypů a léčbě se využívají McKenzie pomůcky. Jednotlivé cviky vycházejí z vyšetření a podle reakce pacienta (bolest, úleva), většinou se jedná o extenze (záklony), vleže, ve stoji, ale cviky podle reakce pacienta mohou být také flekční (v předklonu).

Přehled některých obtíží, které metodou McKenzie MDT zlepšíme nebo úplně odstraníme

  • bolesti páteře krční, hrudní, bederní
  • bolesti vyzařující do horních nebo dolních končetin, včetně brnění a poruch citlivosti
  • bolesti kloubů končetin
  • omezení hybnosti páteře a kloubů končetin

Co vás bolí? Máte nějaké pohybové omezení?

Vyberte část těla, která vás zajímá

Rameno

Hrudní páteř

Kotník

Koleno

Kyčel

Zápěstí

Loket

Krční páteř

Bederní páteř

Koleno zezadu

Kotník zezadu

Kyčel

Máte poukaz na rehabilitaci?

Postarají se o vás naši zkušení fyzioterapeuti. Péči hradí zdravotní pojišťovna.

Služby poskytujeme klientům všech zdravotních pojišťoven. Žádné registrační poplatky.

Rehabilitační lékař

Pro objednání k lékaři potřebujete kartičku pojišťovny.

Cílem vyšetření je identifikace příčiny vašich obtíží a stanovení léčby.

„Velkou výhodou této metody je velmi přesná diagnostika a terapie, do které je aktivně zapojen sám pacient, který pochopí příčinu svých obtíží. Léčba vychází ze subjektivních a objektivních příznaků. Pokud je terapie včetně korekce správně nastavená, dochází ihned po terapii ke snížení bolesti, zvětšení rozsahu pohybu nebo přesunu příznaků blíže k páteři a tím i k urychlení procesu uzdravení bez operací i bez cílených vyšetření jako je magnetická rezonance.“

Po ochrnutí způsobeném výhřezem ploténky a následné operaci jsem měl stálé bolesti a další problémy s tím způsobené. Lázně ani rehabilitace nepomohly a stav byl po nich ještě horší. Potom se mi podařilo dostat se sem a velice mě překvapil přístup. V podstatě poprvé se někdo zajímal o to, co mi vlastně je a jak mi pomoci. Pokud hledáte rehabilitaci, kde najdou příčinu, a naučí vás, jak si sám pomoci, je to rehabilitace přesně pro vás.

Roman Čudovský
recenze z Google

Příjemní a perfektní fyzioterapeuti, pořádají i cvičení, aby záda nebolely a fyzio jogu. Krásné nové středisko, bezbarierový přístup. Velice si procedury chválím a doporučuji středisko každému. Za mne mají jedničku s hvězdičkou.

Jana Landsmanová
recenze z Google

Mně a mé rodině v Nerudovce nespočetněkrát pomohli, ať už při řešení náhlých (blokace) či dlouhodobých pohybových problémů, anebo v rozvoji směrem k vyšším sportovním výkonům (dechová cvičení, dlouhodobé zlepšování pohybových vlastností).

Zdeněk Havran
recenze z Google

Perfektní individuální přístup po operaci menisku. Tříměsíční péče po všech stránkách neměla chybu. Výborná organizace a sympatický tým fyzioterapeutů.

Ondřej Volšík
recenze z Google

Při trailovém běhu jsem si silně podvrtnul kotník, následoval skoro týden o berlích, během kterého jsem už ale začal rehabilitovat. Následující týdny jsem kotník cvičil a posiloval a jsem vděčný, že jsem za necelé 4 týdny byl s to vyrazit na VHT dovolenou do Alp. Ve Fyziocentru jsme už dříve já i moje rodina řešili pohybové problémy a dysbalance, vždy k plné spokojenosti. Příjemné jednání, vysvětlení příčin problému a způsobu řešení, dobré výsledky. Pěkné moderní prostředí nového fyziocentra v Nerudovce. Doporučuji.

Pavel Trebichavský
recenze z Google

Dvakrát jsem využil služeb fyziocentra. Artroskopie kolene a akutní problémy se zády. V obou případech jsem se rychle zotavil a vrátil do normálu. Lidský, profesionální přístup.

Marek Urban
recenze z Google