Rázová vlna

Léčba rázovou vlnou (ESWT – extracorporeal shockwave therapy) je relativně nová metoda fyzikální terapie.

Její podstatou je intenzivní mechanická stimulace pomocí akustických pulzů, která má biologické účinky až na buněčné úrovni (regenerace vaziva, zlepšení prokrvení a hojení, analgetický účinek). Jako u každé fyzikální terapie je třeba respektovat kontraindikace (např. nádorová onemocnění, těhotenství, warfarinizace aj.). Mezi nežádoucí účinky může patřit bolestivost aplikace nebo vznik drobných petechií a hematomů („modřina“) v místě aplikace.

Využití nachází rázová vlna především

  • u stavů, kdy dochází k postižení či poranění šlach – plantární fasciitida (syndrom ostruhy patní kosti), epikondylopatie (tenisový loket, golfový loket), tendinopatie v oblasti Achillovy šlachy
  • Patellární tendinopatie (skokanské koleno)
  • bolesti ramene s omezením pohyblivosti
  • bolestivé svalové body
  • nejrůznější bolestivé stavy pohybového aparátu (myofasciální bolestivé syndromy), bolesti zad (facetové syndromy).

Většinou se doporučuje 3-5 ošetření v týdenních intervalech, jedno ošetření trvá obvykle 10-15 minut. Bezprostředně po aplikaci by měl být dodržen dvou až třídenní relativní klidový režim (nepřetěžování postižené oblasti).

Pro léčbu je nezbytné doporučené lékaře,  aby posoudil, kdy terapie rázovou vlnou není vhodná nebo je ji třeba odložit.

Aktuálně metodu aplikujeme na pobočce Praha Háje, Butovice a v Pardubicích na Nerudově

 

Máte poukaz na rehabilitaci?

Postarají se o vás naši zkušení fyzioterapeuti. Péči hradí zdravotní pojišťovna.

Služby poskytujeme klientům všech zdravotních pojišťoven. Žádné registrační poplatky.

Rehabilitační lékař

Pro objednání k lékaři potřebujete kartičku pojišťovny.

Cílem vyšetření je identifikace příčiny vašich obtíží a stanovení léčby.

Po ochrnutí způsobeném výhřezem ploténky a následné operaci jsem měl stálé bolesti a další problémy s tím způsobené. Lázně ani rehabilitace nepomohly a stav byl po nich ještě horší. Potom se mi podařilo dostat se sem a velice mě překvapil přístup. V podstatě poprvé se někdo zajímal o to, co mi vlastně je a jak mi pomoci. Pokud hledáte rehabilitaci, kde najdou příčinu, a naučí vás, jak si sám pomoci, je to rehabilitace přesně pro vás.

Roman Čudovský
recenze z Google

Příjemní a perfektní fyzioterapeuti, pořádají i cvičení, aby záda nebolely a fyzio jogu. Krásné nové středisko, bezbarierový přístup. Velice si procedury chválím a doporučuji středisko každému. Za mne mají jedničku s hvězdičkou.

Jana Landsmanová
recenze z Google

Mně a mé rodině v Nerudovce nespočetněkrát pomohli, ať už při řešení náhlých (blokace) či dlouhodobých pohybových problémů, anebo v rozvoji směrem k vyšším sportovním výkonům (dechová cvičení, dlouhodobé zlepšování pohybových vlastností).

Zdeněk Havran
recenze z Google

Perfektní individuální přístup po operaci menisku. Tříměsíční péče po všech stránkách neměla chybu. Výborná organizace a sympatický tým fyzioterapeutů.

Ondřej Volšík
recenze z Google

Při trailovém běhu jsem si silně podvrtnul kotník, následoval skoro týden o berlích, během kterého jsem už ale začal rehabilitovat. Následující týdny jsem kotník cvičil a posiloval a jsem vděčný, že jsem za necelé 4 týdny byl s to vyrazit na VHT dovolenou do Alp. Ve Fyziocentru jsme už dříve já i moje rodina řešili pohybové problémy a dysbalance, vždy k plné spokojenosti. Příjemné jednání, vysvětlení příčin problému a způsobu řešení, dobré výsledky. Pěkné moderní prostředí nového fyziocentra v Nerudovce. Doporučuji.

Pavel Trebichavský
recenze z Google

Dvakrát jsem využil služeb fyziocentra. Artroskopie kolene a akutní problémy se zády. V obou případech jsem se rychle zotavil a vrátil do normálu. Lidský, profesionální přístup.

Marek Urban
recenze z Google