Terapeutický koncept BPP

Terapeutický koncept Bazální posturální programy dle Jarmily Čápové je založen na principech vývojové kineziologie. Tato posturální terapie oslovuje v přesně daných pozicích (za aktivní spolupráce pacienta) naše původní, ekonomicky méně náročné a bezbolestné pohybové programy.

Koncept využívá pohybové vzorce, které je možné vysledovat u všech zdravých dětí v období mezi 6. týdnem a 9. měsícem věku.

Pro koho je terapeutický koncept BPP určený

Terapie je určená pro děti a dospělé nejčastěji s těmito diagnózami:

  • Neurologické diagnozy – DMO, para, kvadruparéza
  • Ortopedické diagnózy – vadné držení těla, skoliózy, bolestivé syndromy páteře a kloubů

 

Přehled některých obtíží, které pomocí terapeutické metody BPP pomůžeme zlepšit či úplně odstranit

  • Terapie velmi příznivě ovlivňuje stabilizaci pohybového aparátu s pozitivním dopadem na funkčnost klíčových kloubů (ramenních a kyčelních), páteře a pohybového aparátu jako celku.
  • Dochází ke zkvalitnění dechové mechaniky, zlepšení dechových funkcí, včetně příznivého ovlivnění peristaltiky a orgánů pánve.

Při každé poruše v lidském těle (např. při jednostranné zátěži, dlouhodobém přetěžování organismu či po zlomenině) dochází ke změně pohybových stereotypů – tím i k dalšímu přetěžování určitého segmentu těla nebo svalového řetězce.

 

Co vás bolí? Máte nějaké pohybové omezení?

Vyberte část těla, která vás zajímá

Rameno

Hrudní páteř

Kotník

Koleno

Kyčel

Zápěstí

Loket

Krční páteř

Bederní páteř

Koleno zezadu

Kotník zezadu

Kyčel

Máte poukaz na rehabilitaci?

Postarají se o vás naši zkušení fyzioterapeuti. Péči hradí zdravotní pojišťovna.

Služby poskytujeme klientům všech zdravotních pojišťoven. Žádné registrační poplatky.

Rehabilitační lékař

Pro objednání k lékaři potřebujete kartičku pojišťovny.

Cílem vyšetření je identifikace příčiny vašich obtíží a stanovení léčby.

Po ochrnutí způsobeném výhřezem ploténky a následné operaci jsem měl stálé bolesti a další problémy s tím způsobené. Lázně ani rehabilitace nepomohly a stav byl po nich ještě horší. Potom se mi podařilo dostat se sem a velice mě překvapil přístup. V podstatě poprvé se někdo zajímal o to, co mi vlastně je a jak mi pomoci. Pokud hledáte rehabilitaci, kde najdou příčinu, a naučí vás, jak si sám pomoci, je to rehabilitace přesně pro vás.

Roman Čudovský
recenze z Google

Příjemní a perfektní fyzioterapeuti, pořádají i cvičení, aby záda nebolely a fyzio jogu. Krásné nové středisko, bezbarierový přístup. Velice si procedury chválím a doporučuji středisko každému. Za mne mají jedničku s hvězdičkou.

Jana Landsmanová
recenze z Google

Mně a mé rodině v Nerudovce nespočetněkrát pomohli, ať už při řešení náhlých (blokace) či dlouhodobých pohybových problémů, anebo v rozvoji směrem k vyšším sportovním výkonům (dechová cvičení, dlouhodobé zlepšování pohybových vlastností).

Zdeněk Havran
recenze z Google

Perfektní individuální přístup po operaci menisku. Tříměsíční péče po všech stránkách neměla chybu. Výborná organizace a sympatický tým fyzioterapeutů.

Ondřej Volšík
recenze z Google

Při trailovém běhu jsem si silně podvrtnul kotník, následoval skoro týden o berlích, během kterého jsem už ale začal rehabilitovat. Následující týdny jsem kotník cvičil a posiloval a jsem vděčný, že jsem za necelé 4 týdny byl s to vyrazit na VHT dovolenou do Alp. Ve Fyziocentru jsme už dříve já i moje rodina řešili pohybové problémy a dysbalance, vždy k plné spokojenosti. Příjemné jednání, vysvětlení příčin problému a způsobu řešení, dobré výsledky. Pěkné moderní prostředí nového fyziocentra v Nerudovce. Doporučuji.

Pavel Trebichavský
recenze z Google

Dvakrát jsem využil služeb fyziocentra. Artroskopie kolene a akutní problémy se zády. V obou případech jsem se rychle zotavil a vrátil do normálu. Lidský, profesionální přístup.

Marek Urban
recenze z Google